Czy warto inwestować w monitoring pojazdów w firmie?
28 listopada, 2018
monitoring-pojazdow-gps

GPS to hasło, które rozgrzewa głowy wszystkich kierowców. Z nawigacją satelitarną nie sposób się zgubić. Przynajmniej teoretycznie, bo znane są przypadki, że podążając za wskazaniami nawigacji, kierujący wjechał do lasu, na bagna, a nawet do jeziora. Faktem jest, że coraz więcej osób nie wyobraża sobie podróżowania po Polsce i Europie bez cyfrowych map i oprogramowania, które skutecznie zaprowadzi kierowcę do wyznaczonego celu. Nie o tym jednak będzie mowa w artykule.

Rozwiązania monitoringu mobilnego są powszechnie stosowane w samochodach osobowych (flota pojazdów służbowych) i ciężarowych (firmy transportowe, kurierskie), maszynach budowlanych i rolniczych, środkach transportu publicznego (tramwaje, autobusy, kolej, samoloty) oraz pojazdach służb uprzywilejowanych i komunalnych.

Z danych zebranych przez Data System Group wynika, ze klienci tej firmy zanotowali 5% spadek utrzymania floty oraz 10% spadek zużycia paliwa. Korzyści wynikające ze stosowania systemu lokalizacji pojazdu są jeszcze większe, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość uzyskania dodatkowej, nawet 10%, zniżki na ubezpieczenie samochodu. W przypadku floty 10 aut ciężarowych, z których każde pokonuje 12 000 km miesięcznie i zużywa 30 litrów paliwa na 100 km, system DSlocate Car pozwala zaoszczędzić nawet 70 000 zł rocznie. Jakie więc korzyści może przynieść system monitoringu pojazdów w firmie?

System GPS zapewnia precyzyjną lokalizację pojazdów w ruchu. W każdym momencie wiemy, gdzie znajduje się śledzony obiekt oraz jaką trasę pokonał. Mechanizmy te wykorzystywane są do usprawniania procesów logistycznych. Dzięki informacjom o bieżącej lokalizacji samochodów, czasie pracy kierowców, sposobie eksploatacji pojazdów oraz zużyciu paliwa dyspozytor ma większą swobodę w planowaniu i optymalizacji tras przejazdów.

Źródło: www.benchmark.pl

Copyright 2018 © TG SECURITY POLSKA
Ochrona Poznań
Polityka prywatności >>
projekt strony POZitive.pl