Inteligentny monitoring domu
1 grudnia, 2018
inteligentny monitoring domu

Projekt o nazwie Lighthouse zrealizowano w ramach akceleratora Playground, który rozwija Andy Rubin – twórca popularnego na całym świecie systemu Android. Nowy produkt może pozornie przypominać wiele innych, dostępnych w sprzedaży kamer do monitoringu. Jego możliwości jednak, przynajmniej w formie, w jakiej przedstawia je producent, są wręcz niepokojące.

Projekt o nazwie Lighthouse zrealizowano w ramach akceleratora Playground, który rozwija Andy Rubin. Nowy produkt może pozornie przypominać wiele innych, dostępnych w sprzedaży kamer do monitoringu. Jego możliwości jednak, przynajmniej w formie, w jakiej przedstawia je producent, są wręcz niepokojące. Kamera Lighthouse, po postawieniu jej w domu, zaczyna monitorować nawyki wszystkich domowników. Zaczyna uczyć się ich zachowań i zapisuje, kiedy są w domu, a kiedy go opuszczają. Po zebraniu danych jest w stanie np. ostrzec rodzica, jeśli jego pociecha nie wróci do domu ze szkoły na czas.

Urządzenie zostało wyposażone w kamerę RGB rejestrującą obraz w rozdzielczości 1080p z opcjonalnym trybem nocnym, czujnik głębi, głośnik, mikrofon i syrenę. Kamera wykrywa osoby w kadrze nie dzięki czujnikom ruchu lub rozpoznawaniu twarzy. Opiera się na analizie obiektów w trójwymiarowej przestrzeni. Producent przygotował też aplikację mobilną, którą można obsługiwać za pomocą komend głosowych. Dzięki temu można poprosić Lighthouse o powiadomienie, gdy konkretny z domowników pojawi się w domu. Aplikacja to powiadomienie wyśle, jeśli tylko dana osoba znajdzie się w jej polu widzenia.

Źródło: www.spidersweb.pl

Copyright 2018 © TG SECURITY POLSKA
Ochrona Poznań
Polityka prywatności >>
projekt strony POZitive.pl