Przedświąteczne zakupy, czyli uwaga na kieszonkowców!
4 grudnia, 2018
kieszonkowcy

Czas przedświątecznych zakupów to prawdziwe żniwa dla kieszonkowców grasujących w centrach handlowych. Przypominamy Państwu, aby w tym zakupowym „szale” oprócz głowy nie stracić również ciężko zarobionych pieniędzy. Zabezpieczenie przed kradzieżą kieszonkową wbrew pozorom nie jest trudne. Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie popełniać najczęstszych błędów, na które liczą potencjalni złodzieje.

– Nie przechowujmy żadnych wartościowych rzeczy w tylnej kieszeni spodni. Jeśli przechowujemy gotówkę poza portfelem, rozłóżmy ją w kilku oddzielnych miejscach. Unikajmy przeciskania się przez tłum – wtedy najłatwiej uśpić naszą czujność i okraść – radzi Radosław Pallach. – Kupując bilet komunikacji miejskiej, nie wkładajmy go do portfela, zdradzimy w ten sposób jego miejsce. Będąc w tłumie, zdejmijmy plecak i trzymajmy go nisko przed sobą. Torbę na ramię wieszajmy przed sobą, nigdy nie zarzucajmy jej na plecy. Generalnie powinniśmy pilnować tego, aby nie ułatwiać nikomu dostępu do portfela czy gotówki, a także nie zdradzać osobom trzecim tego, co i w jakich miejscach przechowujemy – dodaje.

Kieszonkowcy często prowokują sytuacje, które ułatwiają im kradzież portfela w sposób niezauważony. Może to być przypadkowe potrącenie, nagle powstający tzw. sztuczny tłok itp. Właśnie na takie sytuacje powinniśmy być szczególnie wyczuleni.

Źródło: www.poznan.eska.pl

Copyright 2018 © TG SECURITY POLSKA
Ochrona Poznań
Polityka prywatności >>
projekt strony POZitive.pl